| Power | |
| Coil voltage: | 4000 V |
| AC input voltage: | 400 V |
| AC input frequency: | 50 - 60 Hz |
| Nominal current output: | 16 A |
| Features | |
| Number of poles: | 1P |
| Product colour: | Blue, Grey |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 17.5 mm |
| Depth: | 70 mm |
| Height: | 83 mm |
| Other features | |
| Number of modules: | 1 |