| Power | |
| Input current: | 6 A |
| Input voltage: | 500 V |
| Rated voltage: | 6000 V |
| Features | |
| Circuit breaker type: | String circuit breaker |
| Type: | Type B |
| Trip curve type: | Type B |
| Residual-current type: | Type B |
| Breaking capacity class: | L |
| Number of poles: | 3 |
| Modules quantity (max): | 3 module(s) |