Humfree Contactor 25A, 2NO, 230V.
| Features | |
| Product colour: | Grey |
| Number of modules: | 1 |
| Contact current capacity: | 25 A |
| Number of contacts: | 2 |
| Cable section: | 1/10, 1/6 mm² |
| Power | |
| AC input voltage: | 230 V |
| AC input frequency: | 50 - 60 Hz |
| Load capacity: | 2.2 VA |
| Weight & dimensions | |
| Dimensions (WxDxH): | 17.85 x 60 x 83 mm |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T): | -10 - 50 °C |