| Power | |
| Input voltage: | 230 V |
| Input frequency: | 50 Hz |
| Rated current: | 16 A |
| Features | |
| Circuit breaker type: | Miniature circuit breaker |
| Type: | Type A |
| Product colour: | Grey |
| Material: | Metal, Plastic |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T): | -25 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T): | -55 - 70 °C |
| Packaging data | |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |