Ideal for businesses that rely on affordable, professional-quality printingEasy-to-use Original HP PageWide cartridges deliver the consistent printing performance and affordable quality that businesses demand. Rely upon professional results with cartridges precisely tuned to HP printers and MFPs.
| Features | |
| Type: | Original |
| Printing colours: | Magenta |
| Brand compatibility: | HP |
| Compatibility: | HP PageWide E77650, E77660 / HP PageWide Enterprise 765, 780, 785 / HP PageWide Pro E77650, E77660 |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Colour ink type: | Pigment-based ink |
| Colour ink cartridges quantity: | 1 |
| Colour ink volume: | 69 ml |
| Colour ink page yield: | 8000 pages |
| Cartridge capacity: | Standard Yield |
| Ink type: | Pigment-based ink |
| OEM code: | T0B24A |
| HP segment: | Business, Enterprise |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 214.9 mm |
| Depth: | 35.1 mm |
| Height: | 48 mm |
| Weight: | 190 g |
| Package width: | 214.9 mm |
| Package depth: | 35.1 mm |
| Package height: | 48 mm |
| Package volume: | 210 cm³ |
| Package weight: | 210 g |
| Package type: | Box |
| Logistics data | |
| Products per pallet: | 2880 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet: | 144 pc(s) |
| Layers per pallet: | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer: | 18 pc(s) |
| Pallet gross weight: | 692.2 g |
| Products per master (outer) case: | 20 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight: | 4.56 g |
| Master (outer) case gross weight (imperial): | 4.56 kg (10.1 lbs) |
| Other features | |
| Pallet dimensions (W x D x H): | 1219.2 x 1016 x 1549.4 mm |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial): | 1219.2 x 1016 x 1549.4 mm (48 x 40 x 61") |
| Pallet weight (imperial): | 691.6 kg (1524.7 lbs) |