| Features |
| Printing colours: | Blue |
| Brand compatibility: | HP |
| Product colour: | Blue |
| Capacity: | 70 ml |
| Packaging data |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Technical details |
| Layers per pallet: | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer: | 12 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet: | 84 pc(s) |
| Logistics data |
| Master (outer) case gross weight: | 2.89 g |
| Products per pallet: | 2016 pc(s) |
| Pallet gross weight: | 277.6 g |
| Products per master (outer) case: | 24 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code: | 84439990 |
| Pallet dimensions (W x D x H): | 1200 x 800 x 1306 mm |
Product Safety InformationResponsible Person in the EU:
HP Deutschland GmbH Herrenberger Straße 140 71034 Böblingen Deutschland firmen.kunden@hp.com