Products compatible with Singlepack Yellow T1284 DURABrite Ultra Ink- Epson Stylus Office BX305F- Epson Stylus Office BX305FW- Epson Stylus Office BX305FW Plus- Epson Stylus S22- Epson Stylus SX125- Epson Stylus SX130- Epson Stylus SX235W- Epson Stylus SX425W- Epson Stylus SX435W- Epson Stylus SX438W- Epson Stylus SX445W.
| Features | |
| Type: | Original |
| Printing colours: | Yellow |
| Brand compatibility: | Epson |
| Compatibility: | Epson Stylus Office BX305F, BX305FW, Stylus S22, SX125, SX420W, SX425W |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Colour ink type: | Pigment-based ink |
| Print technology: | Inkjet printing |
| Ink type: | Pigment-based ink |
| Country of origin: | China |
| Certification: | CE |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T): | -20 - 40 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 115 mm |
| Depth: | 145 mm |
| Height: | 35 mm |
| Package width: | 113 mm |
| Package depth: | 142 mm |
| Package height: | 25 mm |
| Package type: | Blister |
| Logistics data | |
| Pallet gross width: | 80 cm |
| Pallet gross length: | 120 cm |
| Pallet gross height: | 43.6 cm |
| Products per pallet: | 3300 pc(s) |
| Pallet width (UK): | 100 cm |
| Pallet length (UK): | 120 cm |
| Pallet height (UK): | 43.6 cm |
| Products per pallet (UK): | 4180 pc(s) |
| Products per pallet layer: | 300 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK): | 380 pc(s) |
| Minimum order quantity: | 10 pc(s) |