| Features | |
| Rack capacity: | 6U |
| Type: | Wall mounted rack |
| Maximum weight capacity: | 40 kg |
| Product colour: | Black |
| Material: | SPCC |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T): | -40 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H): | 0 - 90% |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 600 mm |
| Depth: | 450 mm |
| Height: | 372 mm |
| Weight: | 13 kg |