Built of aluminum alloy and is cost-effective. Suitable for a variety of cameras and is elegant.
| Features | |
| Type: | Mount |
| Placement supported: | Universal |
| Product colour: | White |
| Brand compatibility: | Dahua |
| Compatibility: | HAC-HDBW1801RA-Z-A-DP HAC-HDBW1801RA-Z-A IPC-HDBW3849R1-ZAS-PV IPC-HDBW3549R1-ZAS-PV IPC-HDBW3449R1-ZAS-PV HAC-HDBW2241RA-Z-A-POC HAC-HDBW2241RA-Z-A IPC-HDBW5449R1-ZE-LED HAC-HDBW1231RA-Z-A IPC-HDBW5241R1-AS-PV IPC-HDBW5541R1-AS-PV |
| Ergonomics | |
| Wall mountable: | Yes |
| Connecting thread: | 3/4" |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 160.7 mm |
| Depth: | 222 mm |
| Height: | 144.4 mm |
| Weight: | 1.1 kg |
| Packaging data | |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Package width: | 675 mm |
| Package depth: | 456 mm |
| Package height: | 575 mm |
| Package weight: | 1.5 kg |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T): | -40 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H): | 10 - 90% |
| Storage temperature (T-T): | -40 - 60 °C |
| Storage relative humidity (H-H): | 10 - 90% |