· Aesthetic design
| Features | |
| Type: | Junction box |
| Product colour: | White |
| Housing material: | Aluminium |
| Ergonomics | |
| Maximum weight capacity: | 3000 kg |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 156 mm |
| Depth: | 156 mm |
| Height: | 39.8 mm |
| Weight: | 480 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T): | -40 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H): | 0 - 90% |