Flexible storage option for your documents in network and server cabinets, switch cabinets, etc.
- Suitable for paper format DIN A4
- Simple and flexible installation with self-adhesive fastening tape
The DIN A4 Circuit Diagram Holder is the optimal choice for storing your important documents in or on the switch cabinet. It can be fastened on the desired surface quickly and easily using adhesive strips. Alternatively, the integrated screw holes can be used.
| Features | |
| Product colour: | Grey |
| Housing material: | Plastic |
| Country of origin: | Turkey |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 263 mm |
| Depth: | 30 mm |
| Height: | 233 mm |
| Weight: | 170 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Package width: | 280 mm |
| Package depth: | 35 mm |
| Package height: | 240 mm |
| Package volume: | 2352 cm³ |
| Package weight: | 252 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code: | 85389099 |
| UK Trade Tariff code: | 39269097 |