- Easy installationThe Cable Management Panel is getting fixed on the 483 mm (19 ) profile rails. A detachable rear plate makes to access to cables easier. An optimized cable management in your 483 mm (19 ) network- or server cabinet is guaranteed.
| Features | |
| Product colour: | Grey |
| Country of origin: | China |
| Packaging data | |
| Package width: | 490 mm |
| Package depth: | 80 mm |
| Package volume: | 1960 cm³ |
| Package weight: | 753.125 g |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code: | 85389099 |
| Other features | |
| Form factor: | 1U |
| UK Trade Tariff code: | 73269098 |