FO splice box, 1U, equipped, 24x LC DX, OS2,incl. splice cassette, colored pigtails, couplers
| Features | |
| Connector type: | LC |
| Product colour: | Grey |
| Housing material: | Steel |
| Category: | OS2 |
| Packaging data | |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Package width: | 515 mm |
| Package depth: | 315 mm |
| Package volume: | 8922.38 cm³ |
| Package weight: | 3.66 kg |
| Logistics data | |
| Country of origin: | China |
| UK Trade Tariff code: | 84718000 |