Applicable for SOHO solutionsThe Desktop Patch Panels from DIGITUS® are the ideal solution for SoHo applications (Smart Office Home Office).The fully shielded RJ45 sockets provide an optimal stability for your cables with best performances.
| Network | |
| Ports quantity: | 8 |
| Connector(s): | RJ-45 |
| Cable types supported: | Cat6 |
| Design | |
| Product colour: | Black |
| Packaging data | |
| Package width: | 285 mm |
| Package depth: | 55 mm |
| Package weight: | 778 g |
| Package volume: | 2351.25 cm³ |
| Logistics data | |
| Country of origin: | China |
| Harmonized System (HS) code: | 85371098 |
| UK Trade Tariff code: | 85369010 |