| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology: | Wireless |
| Wireless technology: | Wi-Fi |
| Frequency: | 2400 MHz |
| Wi-Fi: | ![]() |
| Wi-Fi standards: | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Features | |
| Placement supported: | Indoor/outdoor |
| Product colour: | White |
| Best uses: | Home |
| Housing material: | Polycarbonate (PC) |
| On/off switch: | ![]() |
| Certification: | CE, FCC, ROHS |
| Power | |
| AC input frequency: | 50 - 60 Hz |
| Maximum current: | 16 A |
| Performance | |
| Operated via Android devices: | ![]() |
| Operated via iPhone/iPad: | ![]() |
| Voice control: | ![]() |
| Works with Amazon Alexa: | ![]() |
| Works with Apple Siri: | ![]() |
| Works with the Google Assistant: | ![]() |
| Smartphone remote support: | ![]() |
| Mobile operating systems supported: | Android, iOS |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 50 mm |
| Depth: | 50 mm |
| Height: | 84 mm |
| Weight: | 90 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Manual: | ![]() |