| Keyboard | |
| Recommended usage: | Home |
| Device interface: | Bluetooth |
| Pointing device: | ![]() |
| Numeric keypad: | ![]() |
| Keyboard number of keys: | 78 |
| Multimedia keys: | ![]() |
| Bluetooth version: | 3.0 |
| Design | |
| Backlight: | ![]() |
| Product colour: | Metallic, Silver |
| Material: | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Features | |
| Wireless range: | 10 m |
| Power | |
| Power source type: | Battery |
| Keyboard battery type: | AAA |
| Number of batteries (keyboard): | 2 |
| Mouse | |
| Mouse included: | ![]() |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported: | ![]() |
| Mac operating systems supported: | ![]() |
| Mobile operating systems supported: | Android |
| Weight & dimensions | |
| Keyboard dimensions (WxDxH): | 285 x 120 x 18 mm |
| Keyboard weight: | 290 g |