Elegant, practical, functional.
Wally is the high-quality faux leather case with built-in stand function and inside pockets for cards and documents.
It combines elegant colours and is equipped with a hard shell to ensure the stability and protection of your Smartphone.
| Features | |
| Maximum screen size: | 15.5 cm (6.1") |
| Case type: | Folio |
| Material: | Faux leather |
| Product colour: | Black, Brown |
| Brand compatibility: | Apple |
| Compatibility: | iPhone 12 |
| Built-in battery: | No |
| Surface coloration: | Monochromatic |
| Desktop stand: | Yes |
| Closure type: | Magnetic closure |
| Card pocket: | Yes |
| Number of card pockets: | 3 |
| Protection features: | Scratch resistant, Shock resistant |
| Packaging content | |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 71.5 mm |
| Depth: | 147 mm |
| Height: | 7.5 mm |
| Weight: | 40 g |
| Packaging data | |
| Package type: | Hanging box |