| Scanning |
| Maximum scan size: | 216 x 356 mm |
| Optical scanning resolution: | 600 x 600 DPI |
| Duplex scanning: | Yes |
| Colour scanning: | Yes |
| Design |
| Scanner type: | ADF + Sheet-fed scanner |
| Built-in display: | No |
| Product colour: | White |
| Performance |
| Sensor type: | CIS |
| Light source: | RGB LED |
| Scan file formats: | BMP, JPEG, PDF, PNG, PPTX, TIFF |
| Paper handling |
| Maximum ISO A-series paper size: | A4 |
| Scanning media types supported: | Plastic Card |
| Media thickness (min): | 0.04 mm |
| Card thickness (max): | 1.4 mm |
| Maximum scan width: | 21.6 cm |
| Maximum scan length: | 35.6 cm |
| Ports & interfaces |
| USB port: | Yes |
| USB version: | 2.0 |
| Power |
| Power supply type: | AC |
| Power consumption (typical): | 10 W |
| Power consumption (off): | 0.1 W |
| AC input frequency: | 50/60 Hz |
| Input voltage: | 220 - 240 V |
| Packaging data |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Operational conditions |
| Operating temperature (T-T): | 10 - 32.5 °C |
| Operating relative humidity (H-H): | 20 - 80% |
| Weight & dimensions |
| Width: | 293 mm |
| Depth: | 600 mm |
| Height: | 382 mm |
| Weight: | 3 kg |
| Folded width: | 29.3 cm |
| Folded depth: | 25.1 cm |
| Folded height: | 24.5 cm |