- The ultimate high-performance bit kit- The complete screw-turning solution for precision repair jobs.- Custom handle with two-zone grip profile provides up to 8.5 N-m of torque.- Textured precision zone for delicate screw turning- Three-faceted, large-diameter grip zone for heavy duty wrenching.- 64 purpose-driven screwdriver bits selected based on the data from thousands of repair guides.- This bit kit contains bits to repair cell phones, game consoles, wearables, laptops, desktops, tablets, small appliances, and much more!- The specially-designed case conveniently holds and displays all the contents in high-density foam.- The lid of the case features an integrated sorting tray.- Ergonomic Aluminum Handle provides plenty of torque and grip with swivel cap and magnetized bit holder.Kit Includes- 64 Bit Driver- 150 mm Flex Extension4 mm Screwdriver Bits:- Phillips - 000, 00, 0, 1, 2- Flathead - 1, 1.5, 2, 2.5, 3, 4 mm- Torx - T2, T3, T4, T5- Torx Security - TR6, TR7, TR8, TR9, TR10, TR15, TR20, TR25- Pentalobe - P2, P5, P6- JIS - J000, J00, J0, J1- Hex - 0.7, 0.9, 1.3, 1.5, 2, 2.5, 3, 3.5, 4, 4.5, 5 mm- Tri-point - Y000, Y00, Y0, Y1- Nut Driver - 2.5, 3, 3.5, 4, 4.5, 5, 5.5 mm- Square - 1, 2- Gamebit - 3.8, 4.5 mm- Spanner - 6, 8- Triangle - 2, 3 mm- Standoff Bit for iPhone- Oval Bit- Magnetic Pickup Bit- SIM Eject Bit- 1/4" to 4 mm Driver Adapter
| Features | |
| Number of bits: | 64 pc(s) |
| Screwdrivers/bits tips included: | Hex (metric), Nut driver, Pentalobe, Phillips, Security Torx, Spanner, Square, Torx, Tri-point |
| Magnetic: | ![]() |
| Phillips screwdriver bits: | PH 0, PH 00, PH 000, PH 1, PH 2 |
| Slot screwdriver bits (metric): | 1,1.5,2,2.5,3,4 mm |
| Torx screwdriver bits: | T2, T3, T4, T5 |
| Security Torx screwdriver bits: | TR10, TR15, TR20, TR25, TR6, TR7, TR8, TR9 |
| Pentalobe screwdriver bits: | P2, P5, P6 |
| JIS B 1012 screwdriver bits: | J 0, J 00, J 000, J 1 |
| Hex screwdriver bits (metric): | 0.7,0.9,1.3,1.5,2,2.5,3,3.5,4,4.5,5 mm |
| Spanner screwdriver bits (metrical): | 6,8 mm |
| TP3 screwdriver bits (metrical): | 2,3 mm |
| Tri-point screwdriver bits: | Y 0, Y 00, Y 000, Y 1 |
| Square screwdriver bits: | 1, 2 |
| Nut driver screwdriver bits (metric): | 2.5,3,3.5,4,4.5,5,5.5 mm |
| Oval screwdriver bit: | ![]() |
| SIM card eject tool: | ![]() |
| Material: | Aluminium, Steel |
| Packaging data | |
| Carrying case: | ![]() |
| Shank: | ![]() |
| Shank shape: | Hexagonal |
| Case material: | ABS |