| Features |
| Printing colours: | Black |
| Compatibility: | DeskJet 3050 a, DeskJet 3050 DeskJet 3052, DeskJet 3055 DeskJet 3055 a, DeskJet 3000 DeskJet 2510, DeskJet 1050 a DeskJet 1050, DeskJet 1055 DeskJet 2050, DeskJet 2050 a DeskJet 1000 |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Black ink type: | Pigment-based ink |
| Black ink page yield: | 515 pages |
| Ink type: | Pigment-based ink |
| OEM code: | CH563EE |
| Weight & dimensions |
| Package width: | 75 mm |
| Package depth: | 50 mm |
| Package height: | 140 mm |
| Logistics data |
| Products per pallet: | 1760 pc(s) |
Product Safety InformationResponsible Person in the EU:
Armor Print Solutions SAS boulevard de Chantenay 17 44100 Nantes France contact@armor-print.com