| Features | |
| Printing colours: | Black |
| Brand compatibility: | HP |
| Compatibility: | LaserJet Pro M 1212 nf MFP, LaserJet Pro M 1213 nf MFP, LaserJet Pro M 1139 MFP,LaserJet Pro M 1138 MFP, LaserJet Pro M 1136 MFP,LaserJet Pro M 1137 MFP, LaserJet Pro M 1214 nfh MFP,LaserJet Pro M 1216 nfh MFP, LaserJet Pro P 1102,LaserJet Pro P 1102 w, LaserJet Pro M 1219 nfs MFP,LaserJet Pro M 1219 nf MFP, LaserJet Pro M 1217 nfw MFP,LaserJet Pro M 1218 nfs MFP, LaserJet Pro M 1134 MFP,LaserJet Pro M 1132 MFP, LaserJet M 1139 MFP,LaserJet M 1212 nf MFP, LaserJet M 1138 MFP,LaserJet M 1137 MFP, LaserJet M 1134 MFP,LaserJet M 1136 MFP, LaserJet M 1213 nf MFP,LaserJet M 1214 nfh MFP, LaserJet P 1102, LaserJet P 1102 w, LaserJet M 1219 nfs MFP,LaserJet M 1218 nfs MFP, LaserJet M 1216 nfh MFP, LaserJet M 1217 nfw MFP, LaserJet M 1132 MFP |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Cartridge capacity: | Standard Yield |
| Black toner page yield: | 1600 pages |
| OEM code: | CE285A |
| Weight & dimensions | |
| Package width: | 120 mm |
| Package depth: | 345 mm |
| Package height: | 185 mm |
| Package weight: | 800 g |