Handcrafted in full-grain pebbled leather and soft to the touch, protect your AirTag and the planet with this luxurious, custom fit key ring fashioned to hold your AirTag securely with a snap button closure. Statement accessories designed in Denmark by a Climate Positive Company and eco-friendly without compromising quality, protection, design or functionality.
| Features | |
| Product type: | Finder |
| Product colour: | Black |
| Protection features: | Scratch resistant |
| Compatibility: | Apple AirTag |
| Weight & dimensions | |
| Weight: | 12 g |
| Width: | 40 mm |
| Depth: | 9 mm |
| Height: | 93.5 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack: | 60 pc(s) |
| Packaging data | |
| Package width: | 82 mm |
| Package depth: | 14 mm |
| Package height: | 146 mm |
| Package weight: | 36 g |
| Logistics data | |
| Country of origin: | India |
| Master (outer) case gross weight: | 450 g |
| Master (outer) case length: | 180 mm |
| Master (outer) case width: | 315 mm |
| Master (outer) case height: | 275 mm |
| Pallet gross weight: | 2.6 kg |
| Master (outer) case volume: | 15592.5 cm³ |
| Master (outer) case net weight: | 450 g |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU): | 120 pc(s) |
| Products per pallet (EU): | 3600 pc(s) |
| Sustainability | |
| Sustainability compliance: | Yes |