MEAN WELL PCD-60-1050B LED driver
Why Choose MEAN WELL PCD-60-1050B LED driver>
Product no.: PCD-60-1050B
Shipping time: on Stock, 2-4 days
Stock: Only 10 pcs on stock
Today's shipping of your order still possible:4 Std 17 min
19 % VAT incl. excl. Shipping costs
Quantity
Add to cart
  • Details
Products description
Features
Output power:59.85 W
Dimmer:Ja
International Protection (IP) code:IP42
Power factor:0.9
Power
AC input voltage:180 - 295 V
Input frequency:47 ~ 63 Hz
Input current:0.6, 0.5 A
Output current:1.05 A
Output voltage:63 V
Weight & dimensions
Width:60 mm
Depth:128 mm
Height:31.5 mm