MEAN WELL LPF-60D-42 LED driver
Why Choose MEAN WELL LPF-60D-42 LED driver>
Product no.: LPF-60D-42
Shipping time: on Stock, 2-4 days
Stock: Only 10 pcs on stock
Today's shipping of your order still possible:4 Std 20 min
19 % VAT incl. excl. Shipping costs
Quantity
Add to cart
  • Details
Products description
60W Constant Current Mode LED Driver
Features
Output power:60 W
Dimmer:Ja
International Protection (IP) code:IP67
Lifetime:50000 h
Power
AC input voltage:90 - 305 V
Input frequency:47 / 63 Hz
Output current:1.43 A
Output voltage:42 V
Weight & dimensions
Width:162.5 mm
Depth:43 mm
Height:32 mm