| Features |
| Ports quantity: | 4 |
| Mounting: | Wall mounting |
| Modular: |  |
| Product colour: | White |
| Material: | Aluminium, Steel, Zinc |
| Weight & dimensions |
| Width: | 85 mm |
| Depth: | 110 mm |
| Height: | 43.6 mm |
| Packaging data |
| Package width: | 110 mm |
| Package depth: | 145 mm |
| Package height: | 55 mm |
| Package weight: | 240 g |
| Sustainability |
| Sustainability compliance: |  |
| Sustainability certificates: | REACH |
| Doesn't contain: | Halogen |
| Operational conditions |
| Operating temperature (T-T): | -40 - 70 °C |
| Storage temperature (T-T): | -40 - 70 °C |
| Logistics data |
| Package type: | Box |
| Country of origin: | Germany |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
Product Safety InformationResponsible Person in the EU:
METZ CONNECT GmbH Im Tal 2 78176 Blumberg Deutschland info@metz-connect.com