- extension of flush-mounted wall outlets to surface-mounted wall outlets- dimensions (LxWxH) 85 x 85 x 36 mm- additional fastening in 60 mm hole distance- structured surface with matt finish- pure white (RAL 9010) or pearl white (RAL 1013)- variants: pure white, pearl white
| Technical details | |
| Product colour: | White |
| Material: | ABS synthetics |
| Quantity: | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 85 mm |
| Height: | 35 mm |
| Depth: | 85 mm |
| Width (imperial): | 8.51 cm (3.35") |
| Height (imperial): | 3.51 cm (1.38") |
| Depth (imperial): | 8.51 cm (3.35") |