| Features | |
| Type: | Mount |
| Placement supported: | Universal |
| Product colour: | White |
| Compatibility: | FCS-3073 FCS-3084 FCS-3085 FCS-3086 FCS-3087 FCS-5059 FCS-5068 |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 46 mm |
| Depth: | 250 mm |
| Height: | 127 mm |
| Weight: | 1.21 kg |
| Packaging data | |
| Package width: | 52 mm |
| Package depth: | 272 mm |
| Package height: | 150 mm |
| Package weight: | 1.3 kg |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code: | 85299020 |