This screen protector is designed to safeguard your tablet with a 9H glass surface hardness protection. It provides an edge to dege protection so that to keep display scratch-free experience. High display resolution like the original display experience.
| Features | |
| Screen protector type: | Clear screen protector |
| Brand compatibility: | Lenovo |
| Compatibility: | Idea Tab |
| Hardness: | 9H |
| Product colour: | Transparent |
| Certification: | RoHS |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T): | 0 - 40 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 251.2 mm |
| Depth: | 0.33 mm |
| Height: | 162.8 mm |
| Weight: | 45 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Cleaning kit: | Yes |