Experience premium screen protection with the Lenovo 13.3-inch Premium Clarity Privacy Filter for X13 Yoga Gen4. Designed for clarity and comfort, it delivers bright, natural visuals while shielding your data from side views.
| Design | |
| Maximum screen size: | 33.8 cm (13.3") |
| Suitable for: | Laptop |
| Type: | Frameless display privacy filter |
| Features | |
| Display filter features: | Privacy |
| Aspect ratio: | 16:10 |
| Limits viewing angle: | 30° |
| Light transmission: | 85% |
| Brand compatibility: | Lenovo |
| Compatibility: | X13 Yoga Gen4 |
| Packaging data | |
| Package width: | 385 mm |
| Package depth: | 250 mm |
| Package height: | 3 mm |
| Package weight: | 158.8 g |