ThinkStation Rack Rail Kit enables you to install your ThinkStation systems into a standard rack cabinet, to ensure stable and reliable performance.
| Features | |
| Type: | Rack rail kit |
| Product colour: | Metallic |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 658.9 mm |
| Depth: | 76 mm |
| Height: | 36 mm |
| Weight: | 4.82 kg |
| Packaging data | |
| Package width: | 805 mm |
| Package depth: | 132 mm |
| Package height: | 132 mm |
| Package weight: | 5.38 kg |
| Technical details | |
| Warranty period: | 1 year(s) |