| Ports & interfaces |
| Connectivity technology: | Wireless |
| Host interface: | M.2 |
| Interface: | WWAN |
| Network |
| Mobile network generation: | 4G |
| Design |
| Internal: | Yes |
| Component for: | Laptop |
| Antenna: | Yes |
| Certification: | NCC/ ANATEL/ SRRC/ NAL/ CCC/ CE/ FCC/ IC/ RCM/ PTCRB/ GCF/ KC/ JATE/ TELEC/ NBTC/ IMDA/ ICASA |
| Compatible products: | ThinkPad X1 2-in-1 Gen 9/P16s Gen 3 |
| System requirements |
| Windows operating systems supported: | Windows 10, Windows 11 |
| Operational conditions |
| Operating temperature (T-T): | -25 - 75 °C |
| Storage temperature (T-T): | -40 - 90 °C |
| Operating relative humidity (H-H): | 5 - 95% |
| Weight & dimensions |
| Width: | 42 mm |
| Depth: | 30 mm |
| Height: | 2.3 mm |
| Weight: | 6.8 g |
| Packaging data |
| Package width: | 53 mm |
| Package depth: | 144 mm |
| Package height: | 177 mm |
| Package weight: | 30 g |
| Technical details |
| Warranty period: | 1 year(s) |
Product Safety InformationResponsible Person in the EU:
Lenovo Landererova 12 811 09 Bratislava Slovakia https://pcsupport.lenovo.com/contactus https://pcsupport.lenovo.com/supportphonelist