| Features |
| Maximum screen size: | 39.6 cm (15.6") |
| Case type: | Toploader bag |
| Material: | Polyester |
| Product main colour: | Black |
| Brand compatibility: | Any brand |
| Surface coloration: | Monochromatic |
| Carrying handle(s): |  |
| Shoulder strap: |  |
| Quantity: | 1 |
| Weight & dimensions |
| Width: | 420 mm |
| Depth: | 51 mm |
| Height: | 293 mm |
| Weight: | 310 g |
| Package width: | 420 mm |
| Package depth: | 20 mm |
| Package height: | 293 mm |
| Package weight: | 340 g |
| Logistics data |
| Harmonized System (HS) code: | 84733080 |
Product Safety InformationResponsible Person in the EU:
Lenovo Landererova 12 811 09 Bratislava Slovakia https://pcsupport.lenovo.com/contactus https://pcsupport.lenovo.com/supportphonelist