| Technical details | |
| Type: | Heat shrink tube |
| Product colour: | Black |
| Certification: | HF, RoHS |
| Material: | Polyolefin |
| Flame-retardant: | ![]() |
| Weight & dimensions | |
| Length: | 1 m |
| Maximum diameter: | 3 cm |
| Minimum diameter: | 9.5 cm |
| Thickness: | 3 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack: | 4 pc(s) |