| Power | |
| Rated current: | 25 A |
| AC input frequency: | 50 - 60 Hz |
| Features | |
| Type: | Type C |
| Number of poles: | 3 |
| Modules quantity (max): | 3 module(s) |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T): | -25 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T): | -25 - 80 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 52.5 mm |
| Depth: | 70 mm |
| Height: | 83.4 mm |
| Other features | |
| Number of modules: | 3 |