| Power |
| Rated current: | 63 A |
| Rated voltage: | 230 V |
| Features |
| Circuit breaker type: | Residual-current device |
| Type: | Type S |
| Modules quantity (max): | 4 module(s) |
| Product colour: | Grey |
| Operational conditions |
| Operating temperature (T-T): | -25 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T): | -55 - 70 °C |
| Weight & dimensions |
| Width: | 70 mm |
| Depth: | 70 mm |
| Height: | 83 mm |
| Packaging data |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
Product Safety InformationResponsible Person in the EU:
Hager Vertriebsgesellschaft mbH & Co. KG Zum Gunterstal 66440 Blieskastel Deutschland info@hager.de