Ideal for small to medium-sized businesses that want professional-quality colour documents and cartridges that save time and are free to recycle.[1]Count on professional-quality colour prints for a great value, and get the results you expect every time. Original HP PageWide cartridges deliver the consistent printing performance, quality, and affordability businesses demand.
| Features | |
| Type: | Original |
| Printing colours: | Black |
| Brand compatibility: | HP |
| Compatibility: | HP PageWide 774, 779 HP PageWide Pro 750, 755, 772, 777 |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Black ink type: | Pigment-based ink |
| Black ink cartridges quantity: | 1 |
| Black ink volume: | 20000 ml |
| Black ink page yield: | 20000 pages |
| Cartridge capacity: | High (XL) Yield |
| Ink type: | Pigment-based ink |
| OEM code: | M0K02AE |
| HP segment: | Business, Enterprise |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 217.2 mm |
| Depth: | 48.2 mm |
| Height: | 99.2 mm |
| Weight: | 670 g |
| Package width: | 217.2 mm |
| Package depth: | 48.2 mm |
| Package height: | 99.2 mm |
| Package weight: | 720 g |
| Logistics data | |
| Master (outer) cases per pallet: | 105 pc(s) |
| Layers per pallet: | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer: | 15 pc(s) |
| Pallet gross weight: | 969.4 g |
| Products per master (outer) case: | 12 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight: | 8.9 g |
| Harmonized System (HS) code: | 84439990 |
| Technical details | |
| Box contents: | 1 Cartridge |
| Other features | |
| Pallet dimensions (W x D x H): | 1219.2 x 1016 x 1934 mm |