| Technical details | |
| Product colour: | Black |
| Country of origin: | China |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL: | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| VESA mounting: | Yes |
| Panel mounting interface: | 100 x 100 mm |
| Weight & dimensions | |
| Weight: | 404.5 g |
| Width: | 185 mm |
| Depth: | 163.3 mm |
| Height: | 45 mm |
| UNSPSC-code: | 43201611 |