True wireless earbuds for work and life
Tune into a world full of sound and free of noise with these earbuds. Whether you re on a video call or into your playlists, these wireless earbuds are designed to keep you productive, connected and entertained.
| Performance | |
| Product type: | Headset |
| Wearing style: | In-ear |
| Recommended usage: | Calls/Music |
| Product colour: | Black |
| Headset type: | Binaural |
| Operating keys: | Answer/end call, Mute, Volume +, Volume - |
| Control type: | Touch |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology: | Wireless |
| 3.5 mm connector: | Yes |
| USB connector: | USB Type-C |
| Bluetooth: | Yes |
| Bluetooth profiles: | A2DP, HFP, HSP, AVRCP |
| Wireless range: | 30 m |
| Headphones | |
| Ear coupling: | Intraaural |
| Driver unit: | 1 cm |
| Noise canceling: | Yes |
| Microphone | |
| Microphone type: | Built-in |
| Battery | |
| Battery operated: | Yes |
| Battery type: | Built-in battery |
| Battery technology: | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Continuous audio playback time: | 5.5 h |
| Continuous audio playback time (with charging case): | 11 h |
| Battery recharge time (charging case): | 3 h |
| Continuous audio playback time (charging case/ANC on): | 16 h |
| Continuous audio playback time (ANC on): | 8 h |
| Battery recharge time: | 2 h |
| Charging source: | USB |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported: | Windows 11 |
| Mac operating systems supported: | Yes |
| Mobile operating systems supported: | Android, iOS |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 16 mm |
| Depth: | 26.1 mm |
| Height: | 37.8 mm |
| Left earpiece weight: | 5.8 g |
| Right earpiece weight: | 5.8 g |
| Charging case dimensions (W x D x H): | 54.5 x 72 x 33.1 mm |
| Charging case weight: | 8 g |
| Packaging data | |
| Package width: | 100 mm |
| Package depth: | 130 mm |
| Package height: | 42 mm |
| Package weight: | 190 g |
| Packaging content | |
| Charging case: | Yes |
| Receiver included: | Yes |
| Wireless receiver interface: | USB Type-C |
| Cables included: | Audio (3.5mm), USB Type-C |