| Projector |
| Projector brightness: | 700 ANSI lumens |
| Projection technology: | 3LCD |
| Projector native resolution: | 4K (4096x2400) |
| Contrast ratio (typical): | 5000000:1 |
| Native aspect ratio: | 16:9 |
| Screen size compatibility: | 762 - 3810 mm (30 - 150") |
| Projection distance (wide): | 0.8 - 4 m |
| Keystone correction, horizontal: | ±20° |
| Keystone correction, vertical: | ±20° |
| Light source |
| Light source type: | LED |
| Service life of light source: | 20000 h |
| Lens system |
| Fixed focal length: | 16.6 mm |
| Throw ratio: | 1.20:1 |
| Ports & interfaces |
| HDMI ports quantity: | 1 |
| USB 2.0 Type-A ports quantity: | 1 |
| USB 2.0 Type-B ports quantity: | 1 |
| Network |
| Wi-Fi: | Yes |
| Wi-Fi standards: | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth: | Yes |
| Features |
| Noise level: | 24 dB |
| Noise level (economic mode): | 20 dB |
| Preset modes: | Cinema, Dynamic, Vivid photo |
| High Dynamic Range (HDR) supported: | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology: | High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Multimedia |
| Built-in speaker(s): | Yes |
| RMS rated power: | 10 W |
| Design |
| Product type: | Standard throw projector |
| Market positioning: | Portable |
| Product colour: | Black |
| Display |
| Built-in display: | Yes |
| Display: | LCD |
| Display diagonal: | 1.57 cm (0.62") |
| Power |
| Power source: | AC |
| Power consumption (typical): | 83 W |
| Power consumption (standby): | 0.5 W |
| Power consumption (max): | 95 W |
| Power consumption (economy mode): | 56 W |
| AC input voltage: | 100 - 240 V |
| AC input frequency: | 50/60 Hz |
| Operational conditions |
| Operating temperature (T-T): | -10 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H): | 20 - 80% |
| Storage relative humidity (H-H): | 10 - 90% |
| Weight & dimensions |
| Weight: | 1.6 kg |
| Width: | 199 mm |
| Depth: | 190 mm |
| Height: | 75 mm |
| Packaging content |
| Remote control included: | Yes |
| Logistics data |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |