| Printing |
| Print technology: | Inkjet |
| Colour: |  |
| Maximum resolution: | 720 x 360 DPI |
| Print speed: | 103 mm/sec |
| Maximum printing width: | 10.4 cm |
| Printing colours: | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Paper handling |
| Autocutter: |  |
| Ports & interfaces |
| Connectivity technology: | Wired |
| Ethernet LAN: |  |
| USB port: |  |
| USB 2.0 ports quantity: | 1 |
| Performance |
| Mean time between failures (MTBF): | 88000 h |
| Design |
| Product colour: | White |
| Power |
| Power consumption (printing): | 30 W |
| Power consumption (standby): | 3 W |
| AC input voltage: | 100 - 240 V |
| AC input frequency: | 50 - 60 Hz |
| Operational conditions |
| Operating relative humidity (H-H): | 20 - 80% |
| Storage relative humidity (H-H): | 5 - 85% |
| Operating temperature (T-T): | 10 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T): | -20 - 60 °C |
| Weight & dimensions |
| Width: | 310 mm |
| Depth: | 283 mm |
| Height: | 261 mm |
| Weight: | 12 kg |
| Packaging data |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Package width: | 400 mm |
| Package depth: | 440 mm |
| Package height: | 425 mm |
| Package weight: | 15 kg |
| Logistics data |
| Products per pallet layer: | 4 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK): | 6 pc(s) |
| Products per pallet (UK): | 24 pc(s) |
| Pallet length (UK): | 120 cm |
| Pallet width (UK): | 100 cm |
| Pallet height (UK): | 185 cm |
| Harmonized System (HS) code: | 84433210 |
| Pallet gross width: | 80 cm |
| Pallet gross length: | 120 cm |
| Pallet gross height: | 185 cm |
| Products per pallet: | 16 pc(s) |
| Other features |
| Country of origin: | China |