T6732 Cyan ink bottle 70ml compatible with:- Epson L800.
| Features | |
| Type: | Original |
| Printing colours: | Photo cyan |
| Compatibility: | Epson L800 |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Colour ink type: | Dye-based ink |
| Print technology: | Inkjet printing |
| Cartridge capacity: | Standard Yield |
| Ink type: | Dye-based ink |
| Country of origin: | Indonesia |
| Weight & dimensions | |
| Package width: | 40 mm |
| Package depth: | 163 mm |
| Package height: | 40 mm |
| Package weight: | 108 g |
| Package type: | Box |
| Logistics data | |
| Pallet gross width: | 80 cm |
| Pallet gross length: | 120 cm |
| Pallet gross height: | 51 cm |
| Products per pallet: | 3360 pc(s) |
| Master (outer) case width: | 450 mm |
| Master (outer) case length: | 280 mm |
| Master (outer) case height: | 205 mm |
| Products per master (outer) case: | 30 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight: | 6.87 g |
| Harmonized System (HS) code: | 84439990 |
| Pallet width (UK): | 100 cm |
| Pallet length (UK): | 120 cm |
| Pallet height (UK): | 51 cm |
| Products per pallet (UK): | 4800 pc(s) |
| Products per pallet layer: | 600 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK): | 750 pc(s) |