| Features |
| Type: | Original |
| Printing colours: | Black |
| Compatibility: | Epson L100/L110/L200/L300/L355/L550 |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Black ink type: | Pigment-based ink |
| Ink type: | Pigment-based ink |
| Country of origin: | Indonesia |
| Weight & dimensions |
| Package width: | 62 mm |
| Package depth: | 145 mm |
| Package height: | 80 mm |
| Package weight: | 141 g |
| Logistics data |
| Pallet gross width: | 80 cm |
| Pallet gross length: | 120 cm |
| Pallet gross height: | 112 cm |
| Products per pallet: | 1260 pc(s) |
| Master (outer) case width: | 310 mm |
| Master (outer) case length: | 435 mm |
| Master (outer) case height: | 160 mm |
| Products per master (outer) case: | 30 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code: | 84439990 |
| Pallet width (UK): | 100 cm |
| Pallet length (UK): | 120 cm |
| Pallet height (UK): | 112 cm |
| Products per pallet (UK): | 1680 pc(s) |
| Products per pallet layer: | 180 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK): | 240 pc(s) |