| Features |
| Type: | Original |
| Printing colours: | Photo black |
| Brand compatibility: | Epson |
| Compatibility: | Stylus Pro 7400/7450/9400/9450 |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Colour ink type: | Dye-based ink |
| Print technology: | Inkjet printing |
| Black ink cartridges quantity: | 1 |
| Black ink volume: | 220 ml |
| Ink type: | Dye-based ink |
| OEM code: | C13T612100 |
| Country of origin: | China |
| Weight & dimensions |
| Package width: | 30 mm |
| Package depth: | 292 mm |
| Package height: | 211 mm |
| Package weight: | 0.404 g |
| Logistics data |
| Pallet gross width: | 80 cm |
| Pallet gross length: | 120 cm |
| Pallet gross height: | 36 cm |
| Products per pallet: | 840 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code: | 84439990 |
| Products per pallet layer: | 120 pc(s) |
Product Safety InformationResponsible Person in the EU:
Epson Deutschland GmbH Schiessstr. 49 40549 Düsseldorf Deutschland info@epson.de