| Performance |
| Compatibility: | LQ-350/300+/300+II |
| Printing colours: | Black |
| Print yield: | 2500000 characters |
| Product colour: | Black |
| Country of origin: | China |
| Brand compatibility: | Epson |
| Packaging data |
| Package width: | 52 mm |
| Package depth: | 300 mm |
| Package height: | 75 mm |
| Package weight: | 0.195 g |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Logistics data |
| Products per pallet: | 24 pc(s) |
| Pallet gross length: | 120 cm |
| Pallet gross width: | 80 cm |
| Pallet gross height: | 15.6 cm |
| Products per pallet layer: | 4 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK): | 6 pc(s) |
| Products per pallet (UK): | 36 pc(s) |
| Pallet length (UK): | 120 cm |
| Pallet width (UK): | 100 cm |
| Pallet height (UK): | 15.6 cm |
| Harmonized System (HS) code: | 84439990 |
Product Safety InformationResponsible Person in the EU:
Epson Deutschland GmbH Schiessstr. 49 40549 Düsseldorf Deutschland info@epson.de