| Features | |
| Type: | Wall mounted rack |
| Maximum weight capacity: | 40 kg |
| Product colour: | Black |
| Material: | SPCC |
| Frame type: | Open |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T): | -40 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H): | 0 - 90% |
| Weight & dimensions | |
| Size (imperial): | 48.3 cm (19") |
| Width: | 489 mm |
| Depth: | 275 mm |
| Height: | 47.6 mm |
| Weight: | 1.6 kg |