Suitable for camera mounting with operating temperature from 40°C to +60°C ( 40°F to +140°F) and relative humidity less than 90%.
| Features | |
| Type: | Mount adapter |
| Placement supported: | Universal |
| Product colour: | White |
| Brand compatibility: | Dahua |
| Housing material: | Aluminium |
| Easy to install: | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 166 mm |
| Depth: | 166 mm |
| Height: | 83.5 mm |
| Weight: | 430 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Package type: | Box |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T): | -40 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H): | 0 - 90% |