| Features |
| Type: | Mount adapter |
| Placement supported: | Universal |
| Product colour: | White |
| Brand compatibility: | Dahua |
| Compatibility: | PFB305W, PFB220C |
| Housing material: | Aluminium |
| Ergonomics |
| Maximum weight capacity: | 1 kg |
| Weight & dimensions |
| Diameter: | 13.4 cm |
| Height: | 83.5 mm |
| Weight: | 290 g |
| Packaging data |
| Quantity per pack: | 1 pc(s) |
| Operational conditions |
| Operating temperature (T-T): | -40 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H): | 0 - 90% |
Product Safety InformationResponsible Person in the EU:
Dahua Technology GmbH Niederkasseler Lohweg 185 40547 Düsseldorf Deutschland support.de@dahuatech.com