All of the following Genuine DTM InkJet Labelstock materials are certified and the perfect match for your inkjet colour label printer, like Primera s LX-Series Color Label Printer (LX200e/LX400e/LX500e/LX500ec).
| Features | |
| Product colour: | White |
| Shape: | Rectangle |
| Adhesive type: | Permanent |
| Material: | Paper |
| Finish type: | Gloss |
| Media weight: | 85 g/m² |
| Printable: | ![]() |
| Print technology: | Inkjet |
| Temperature range (T-T): | -20 - 80 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 76 mm |
| Height: | 64 mm |
| Packaging data | |
| Labels per pack: | 800 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code: | 84439990 |