| Features | |
| Product type: | Shelter |
| Product colour: | Silver |
| Interior material: | Polyester |
| Sidewalls: | ![]() |
| Window: | ![]() |
| Ultraviolet (UV) protection: | ![]() |
| Fabric waterproof rating: | 60 cm |
| Easy to install: | ![]() |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 4530 mm |
| Height: | 1900 mm |
| Packaging data | |
| Package width: | 360 mm |
| Package depth: | 50 mm |
| Package height: | 240 mm |
| Package weight: | 900 g |
| Packaging content | |
| Carrying case: | ![]() |