| Features | |
| Product colour: | Red |
| Cover material: | Polyester |
| Frame material: | Steel |
| Maximum load weight: | 85 kg |
| Foldable: | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width: | 1060 mm |
| Depth: | 530 mm |
| Height: | 1000 mm |
| Folded width: | 88 cm |
| Folded depth: | 42 cm |
| Folded height: | 31 cm |
| Weight: | 11 kg |
| Packaging content | |
| Carrying case: | Yes |